O krádeži inak alebo ako niekomu chýba elementárna ľudská slušnosť

Autor: Milena Janovicová | 25.2.2015 o 15:09 | (upravené 28.2.2015 o 15:11) Karma článku: 6,61 | Prečítané:  1586x

Zaujal ma výrok poslanca nášho parlamentu, ktorý sa rozčuľoval, že pri návrhu zákona o dôchodkoch pre špičkových športovcov, vládna strana „vykradla“  návrh opozičných poslancov, čo ja laik, chápem tak, že  si  prisvojila  ich myšlienku a vydávala ju  za svoju.

Myšlienka ako krádež... Ja by som osobne bola rada, keby si súčasná vládna moc prisvojila moje myšlienky, môže ich kľudne aj ukradnúť. Povedala by som, konečne! Aspoň čítajú. Nech kradnú  moje  myšlienky. Nech sa tu už niečo zmení k lepšiemu. Nech konečne riešia nezamestnanosť, nech sa konečne inšpirujú vyspelým Nemeckom,  aby nám všetkým nepotrebným, zabudnutým a ponižovaným týmto štátom,  „neruplo v bedni“  a nezačali sme si robiť strelecké testy, ako sme to videli  včera  v Uherskom Brode/strelec bol údajne 10 rokov nezamestnaný/. Lepšie kradnúť myšlienky ako patenty a hmotné statky. Iné by bolo, keby som vymyslela perpetuum mobile a niekto by si prisvojil patent alebo  v súčasnosti  patent na našu národnú hrdosť – lietajúce auto AeroMobil 3.0, to by bolo iné kafe.

Pri písaní bakalárskych a diplomových prác  sa veľmi prísne skúma „ krádež myšlienky“. Citácia musí byť v úvodzovkách a musí tam byť odkaz  na autora a stránku. To je elementárne pravidlo. A to musia dodržiavať študenti, ktorí sa len učia ako  pracovať s textom.

Možno v danom prípade chýbala slušnosť predkladateľa, ktorý mal v úvode k návrhu zákona poukázať na kontinuitu, z čoho vychádzal a ako v danej veci pokračoval, až došiel do daného návrhu.

Pri prisvojení si mojich myšlienok nemusí nikto dodržiavať žiadne pravidlá, mne stačí, že si ich prečíta a bude hľadať spôsob ako ich pretvoriť do praxe.

Preto vyzývam predstaviteľov vládnej moci, prosím, kradnite moje myšlienky! Nemusíte ani dávať úvodzovky na začiatok a na koniec. Bude to bez urážky a bez trestu. Dočkáte sa odo mňa a ľudí s podobnými problémami  len  obdivu a vďaky.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?