Poznámka k referendu o rodine

Autor: Milena Janovicová | 5.2.2015 o 14:13 | Karma článku: 6,83 | Prečítané:  819x

Najprepieranejšia téma súčasnosti je  referendum o rodine. Termín referenda sa kozmicky blíži. Ísť či neísť, shakespearovská  to otázka.

Referendum by nemalo riešiť samozrejmé veci.  Veď  podľa Ústavy SR „ Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.“

Pred referendom, aby sa usporili peniaze, mala byť najprv celonárodná diskusia a potom by sme pochopili, že by referendum  malo  mať názov : Ste za to, aby sa Ústava Slovenskej republiky dodržiavala?   Ste za to, aby sa prijali zákony, ktoré skutočne budú rodine pomáhať a ochraňovať ju?

A teraz k téme referenda. Môj vzťah k inej sexuálnej orientácii ľudí  je jasný, intimita predsa nepatrí na verejnosť ! Už len tým, že sa tým mám zaoberať, sa ľudsky zhadzujem. Neškatuľkujem  ľudí podľa toho, či sú  lesbičky či homosexuáli, nepozerám na ľudí cez ich sexualitu. Stále sú to buď ľudia, ktorí žijú pre seba alebo pre iných, buď dobromyseľní alebo zlomyseľní, inteligentní a múdri alebo primitívni a hlúpi, tí, ktorí konajú dobré skutky alebo tí, ktorým je jedno, že druhý trpí, proste  buď angažovaní altruisti alebo ľahostajní egoisti. Načo také referendum?  Naša ústava  predsa jednoznačne chápe manželstvo  ako vzťah muža a ženy ! Aké adopcie detí homosexuálom ? Samozrejme, že rodinu tvoria muž, žena a deti. A keď zomrie alebo odíde jeden z partnerov, tak vzniká neúplná rodina : otec, resp. matka a deti. Už názov sexuálna výchova je vulgárny a provokuje k vulgárnostiam. Najdôležitejšia je predsa výchova k rodine a k rodičovstvu, ktorá rieši ako žiť a prežiť  v manželstve v dobrom a v zlom, ako prekonať krízy,  odpúšťať si a milovať sa do smrti. Ľudstvo nič lepšie nevymyslelo ako rodinu. Veď sme všetci z rodín a vieme,  akým šťastím je žiť v harmonickej rodine a akým nešťastím v disharmonickej! Štát by mal urobiť všetko preto, aby vznikali harmonické rodiny a v tom je podstata problému zachovania rodiny.

Referendum by nemalo riešiť samozrejmé veci, ale veci, ktoré sú problémové. A tým je postavenie mladých ľudí v spoločnosti, možnosti sa zamestnať, kúpiť si bývanie, splodiť deti a mať primeranú prácu, primerane zaplatenú. Možnosť platiť pôžičky pri väčších investíciách. To jesť zakotvené  v Ústave SR  ústavné právo na založenie a ochranu rodiny podporiť primeranými zákonmi!  A starostlivosť o starých ľudí? Veď aj tí patria do rodín ako prvok kontinuity a zachovávanie lásky a posolstva našich predkov. Uzákoniť kroky ako pomôcť  rodinám, ktoré sa starajú o chorých seniorov, aby prežili  dôstojnú starobu v kruhu najbližších.  Určite mi poviete, veď  toto všetko v našej ústave je. Je, ale len na papieri. V realite sú také zákony, že naše deti musia ísť za zárobkami do zahraničia, otcovia od rodín na týždňovky, matky od rodín na dvojtýždňovky... A čo sa stalo s rodinou? No rozpadáva sa! Je v totálnej kríze.Ale nie kvôli ľuďom s inou sexuálnou orientáciou! Predsa túto, zakotvenú v Ústave Slovenskej republiky, rodinu treba zachrániť, podniknúť všetky kroky na jej záchranu, lebo  len táto rodina zachráni naše malé Slovensko pred skazou a rozpadom a nie riešiť problémy  mizivého % populácie.   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Atentátnik zabil na koncerte v Manchestri 22 ľudí

K útoku sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.

SVET

Zomierali najmä mladí a deti. Manchester sa zomkol

Na koncerte Ariany Grandovej bolo až 21-tisíc ľudí.

PRIMÁR

Urológ: Užitie tabletky nerobí erekciu

O sexuálnom živote muža po päťdesiatke hovorí JOZEF DÚBRAVICKÝ.


Už ste čítali?