Vytváranie káuz alebo súčasné odpútavacie akcie

Autor: Milena Janovicová | 12.2.2015 o 21:17 | Karma článku: 8,41 | Prečítané:  1098x

Viem, že nie je vhodná doba zastať sa pána profesora Fischera, lebo som automaticky vo vreci s  úplatkármi,  ale taký hon na čarodejnice, aký sa spustil, ma nenecháva ľahostajnou. Všetko mi zaváňa príslovím „zlodej kričí: chyťte zlodeja!“ a pripadá mi to  ako čistá odpútavačka

Tak takú kauzu, ako keď istý pán minister, súbehom politického postu a súkromného záujmu, vytvára priestor pre podozrenie z korupcie a podielom manželky v jeho bývalej obchodnej spoločnosti sa domáha „náhrady fiktívnej škody“ vo výške 60 miliónov eur, nemá najnovšie kto riešiť a my  hovoríme o morálke lekára.

 Nezastávam sa úplatkárstva. Ale otvorene sa pýtam. Ako je možné, že je v zdravotníctve také prostredie, že ľudia vnímajú úplatok ako potrebný a vhodný? Čiže celý systém zdravotníckej pomoci je zle nastavený! Keď sú také dlhé čakateľské rady na operácie, prečo sa nezaplatí viac lekárov?  Načo nám je tak početný parlament, tak početná vláda, ktorá dovolí, aby v zdravotníctve bol systém, ktorý umožňuje vznik úplatkárstva. Je čas, aby sa jasne  definovali pravidlá. Zatiaľ mi to pripadá tak, že niekomu vyhovuje škandalizácia ľudí, najprv zahmlievanie, potom odpočúvanie, provokatér a je to! Každý je potenciálny zločinec, hlavne príslušník inej ako správnej strany.

Za socializmu, keď mali ísť veriaci na púť  do Levoče, osvetové strediská organizovali tzv. odpútavacie akcie. Televízia vtedy vo veľkom dávala Angeliku. Všetci sme vedeli, o čo ide. Ja som bola riaditeľovi vďačná, že mi dal pokoj aj po tom, ako som sa otvorene vyjadrila, že je hanbou, že mládeži organizujeme diskotéky, namiesto toho, aby sme im duchovne pomáhali. Neposlal  ma na žiadnu odpútavačku a  ani to nenahlásil na OV KSS, aká som spiatočníčka. Bol to dobrý človek.  Bonzáctvo bolo vtedy na východe národným športom. Ak ste na niekoho už nič nemali, tak niekto z dediny, „dobrá bonzácka duša“ nahlásil, že dal pokrstiť dieťa alebo hrá v kostole na organe alebo jeho dieťa miništruje. A potom sa rozbehla kádrovácka mašinéria. Niečo na vás stále našli alebo našili.

Súčasné problémy, ktoré riešia média pokladám za také „odpútavačky našej doby“. Od skutočných problémov, ktoré trápia ľudí a od skutočných korupčných káuz. Referendum o otázkach, ktoré sú už v ústave zakotvené,  obvinenie z korupcie špičkového chirurga. My tu máme toľko špičkových chirurgov, že si môžeme dovoliť ich prenasledovať a psychicky ničiť. Len neviem, keď budem mať ja problémy so zlyhávaním srdca.  Asi sa pôjdem dať zavrieť  k pánovi profesorovi. Uplatím aj celú väzenskú stráž. Nech si aj na mňa niečo nájdu. O členov súčasnej moci strach  nemám – v Rakúsku sú pre nich, neúplatných, špičkoví lekári v pohotovosti.

A ešte mi chýba v danej kauze (pre každého podozrivého zo spáchania trestného činu  automatická) -prezumpcia neviny. Lebo v tomto prípade je hneď od začiatku jasná prezumpcia viny.

Za celý svoj život ani jeden lekár odo mňa nepýtal úplatok a to sme celá rodina už polstoročie od lekárov  závislí. Žijeme v societe, kde závisť  sa stala základom existencie, ale  ja najmenej zo všetkých povolaní závidím príjem  lekárov a záchranárov. Príliš veľká zodpovednosť. Nadľudská. Za tak krehký ľudský život. Všetkých lekárov, ktorých som v živote stretla a správali sa ku mne  a mojim najbližším s úctou a urobili si odborne svoju prácu, beriem ako súčasť rodiny. Ja im proste nezávidím, nech majú  za špičkovo odvedenú prácu aj platy nemeckých lekárov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Atentátnik zabil na koncerte v Manchestri 22 ľudí

K útoku sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.

SVET

Zomierali najmä mladí a deti. Manchester sa zomkol

Na koncerte Ariany Grandovej bolo až 21-tisíc ľudí.

PRIMÁR

Urológ: Užitie tabletky nerobí erekciu

O sexuálnom živote muža po päťdesiatke hovorí JOZEF DÚBRAVICKÝ.


Už ste čítali?